Intro

Ullmark byl jen krůček od výměny do Los Angeles, sám ji zablokoval. Co na to Boston?

Švédský brankář Linus Ullmark (30) mohl být na konci přestupního období vyměněn, ale svým rozhodnutím vše zablokoval.

Už v pátek se objevily informace, že z velké výměny nakonec sešlo, ale nebylo jasné, kam měl Ullmark jít. O několik hodin později známí zámořští insiders Kevin Weekes nebo Frank Seravalli informovali, že se jedná o klub Los Angeles Kings. Vše bylo dohodnuto, ale sám brankář mohl kvůli klauzuli ve smlouvě určit až 16 týmů, kam nechce jít.

Na svůj seznam napsal až čtrnáct organizací ze Západní konference. Hlavním důvodem bylo to, že nechtěl být daleko od rodiny, a pokud by vyměnil Boston za Los Angeles, stěhoval by se na opačný konec USA. Přestože se ho Bruins měli ještě pokusit získat do New Jersey, Devils nakonec získali Allena a Kähkonena.

Bruins sice mají v Ullmarkovi mimořádně kvalitního gólmana, ale na jeho místo prosazují poměrně dobrého a hlavně mladšího Jeremyho Swaymana. Proto se Medvědi snažili získat ze Švéda maximum v podobě vysokých draftových výběrů nebo talentovaných mladíků, protože Boston je na tom v tomto ohledu už o něco hůře.

V posledních letech hodně investoval do toho, aby měl kvalitní tým. Generální manažer Don Sweeney se vyhnul přímým odpovědím na otázky novinářů. Už nějakou dobu se však proslýchá, že právě on měl iniciovat Ullmarkův odchod. Tato teorie však zůstává nepotvrzená.

„Nebyl jsem příliš aktivní při vyjednávání o výměně,“ říká Sweeney. „Tahle brankářská dvojice se mi líbí. Fámy jsou fámy, ale uznávám, že jsme zkoumali různé možnosti,“ dodal. Nakonec do TD Garden přišli obránce Andrew Peeke z Columbusu a útočník Pat Maroon, naposledy působící v Minnesotě.

Každopádně mimořádně kvalitní duo Ullmark-Swayman zůstává v Bostonu a Bruins mohou pomýšlet na nejvyšší mety. Před rokem se však v play-off vůbec nedařilo. Jako nejlepší tým základní části šokujícím způsobem vypadli v prvním kole s Floridou, která se do play-off dostala na poslední chvíli a nakonec se probojovala až do finále.